HomeŚwiat

Rosyjska opozycja: Miedwiediew powinien stanąć przed sądem!

Rosyjska opozycja: Miedwiediew powinien stanąć przed sądem!

Rosyjska opozycja chce postawić szefa rządu przed sądem. Chodzi o zarzuty, jakie wysunął pod adresem Dmitrija Miedwiediewa lider opozycji Aleksiej Nawalny.

Polityk opublikował raport, z którego wynika, że premier stworzył sieć powiązań korupcyjnych i wszedł w posiadanie pałaców, ziemi i jachtów zarówno w Rosji, jak i za granicą.
Sam Dmitrij Miedwiediew nie komentuje wypowiedzi Aleksieja Nawalnego. Jego rzeczniczka Natalia Timakowa stwierdziła, że raport opozycjonisty jest niewiarygodny i przygotowany na zamówienie polityczne. Do sprawy nie odniósł się także Kreml.
Tymczasem Aleksiej Nawalny przekonuje, że tak poważne zarzuty powinny zostać zbadane przez organy śledcze i jeśli zostaną potwierdzone, premier powinien stanąć przed sądem. Opozycyjny polityk zamierza 26 marca zorganizować w Moskwie demonstrację, w trakcie której będzie domagał się przeprowadzenia śledztwa w sprawie korupcyjnych podejrzeń wobec szefa rządu. Podobne demonstracje miałyby odbywać się również w ponad 60 miastach Rosji.
Jak poinformowało radio Echo Moskwy, przedstawiciele opozycji już złożyli odpowiednie wnioski do lokalnych władz.

Maciej Jastrzębski/Symferopol, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS