HomeCiekawostki

Rosyjscy policjanci pozują w mundurach NKWD

Rosyjscy policjanci pozują w mundurach NKWD

Policjanci z Rostowa nad Donem zorganizowali sesję fotograficzną, podczas której pozowali w mundurach odpowiedzialnej za masowe mordy radzieckiej organizacji NKWD. Radio Echo Moskwy podało, że projekt rostowskich policjantów wzbudził oburzenie i krytykę.

Sesja fotograficzna policjantów z Rostowa nad Donem została zatytułowana „Potomkowie bohaterów” i jest poświęcona zbliżającej się 74 rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
Jak podało radio Echo Moskwy, internauci krytykujący tę akcję przypominają o zbrodniczej działalności NKWD. Na portalach społecznościowych pojawiły się hasła „Kompanie karne już się nie ukrywają” i „marazm krzepnie”, odnoszące się do coraz brutalniejszych działań współczesnej policji wobec oponentów Kremla.
To nie pierwszy w Rosji przypadek gloryfikacji radzieckich struktur bezpieczeństwa, których funkcjonariusze mają na rękach krew milionów ofiar, w tym setek tysięcy Polaków.
W 2017 roku, w setną rocznicę powstania radzieckiej bezpieki, w Moskwie prezentowana była wystawa poświęcona działalności tej organizacji, a szef FSB Aleksandr Bortnikow wywołał skandal próbując usprawiedliwiać zbrodnie NKWD.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/jf/zr

COMMENTS