HomeSport

Rosyjscy piłkarze pozytywnie przeszli testy antydopingowe i wystąpią na Mundialu

Rosyjscy piłkarze pozytywnie przeszli testy antydopingowe i wystąpią na Mundialu

Piłkarska reprezentacja Rosji wystąpi na Mundialu w składzie zaproponowanym przez selekcjonera Stanisława Czerczesowa. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej umorzyła śledztwo w sprawie stosowania dopingu przez, niektórych reprezentantów Federacji Rosyjskiej. Nie oprotestowała tej decyzji Światowa Agencja Antydopingowa.

W 2017 roku FIFA dostała ponad 150 próbek pobranych od rosyjskich piłkarzy, które miały świadczyć o przyjmowaniu przez nich zakazanych preparatów. Nieoficjalnie wiadomo, że na liście podejrzanych znajdowali się między innymi zawodnicy powołani do reprezentacji na piłkarskie Mistrzostwa Świata. W Moskwie obawiano się najgorszego. Światowa Agencja Antydopingowa i Międzynarodowy Komitet Olimpijski w związku z aferą dopingową wykluczyli w 2016 roku część rosyjskiej reprezentacji lekkoatletycznej wybierającej się na igrzyska do Brazylii, a w tym roku zdyskwalifikowano reprezentację udającą się na olimpiadę zimową do Korei Południowej.
Według komunikatu FIFA, zbadane próbki rosyjskich piłkarzy nie wskazują na ślady bezprawnego otwarcia, a analiza chemiczna nie potwierdziła stosowania dopingu. Zgodziła się z wynikami śledztwa Światowa Agencja Antydopingowa, co oznacza, że reprezentacja Rosji bez problemów będzie mogła wystąpić na Mundialu, którego jest organizatorem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/mt

COMMENTS