-6.2 C
Chicago
czwartek, 29 lutego, 2024

Rośnie liczba dziewczyn na kierunkach informatycznych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rośnie liczba dziewczyn na kierunkach informatycznych – wynika z raportu Kobiety na Politechnikach 2018. W roku akademickim 2017/2018 dziewczyn na kierunkach informatycznych było o 1179 czyli o 12 proc. więcej niż przed rokiem.
Bianka Siwińska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy mówi, że liczba dziewczyn na tych kierunkach rośnie dwa razy szybciej niż chłopaków.
Jak wyjaśnia ekspertka, kobiety na kierunkach informatycznych to 14 proc. wszystkich studentów. Zdaniem Bianki Siwińskiej to wynik rosnącej świadomości w społeczeństwie i przekonania, że kierunki informatyczne są ważne.
Studentki mówią, że dziewczyny świetnie odnajdują się w społeczności studentów kierunków ścisłych i że mogą realizować swoje pasje.
W Polsce odnotowuje się największy wśród krajów OECD odsetek absolwentów kierunków ścisłych, technicznych i z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych – jest ich 44 procent. W ciągu dziesięciu lat liczba kobiet na politechnikach wzrosła z 29 do 37 procent.
19 kwietnia na 16 uczelniach w kraju odbędzie się Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn. Licealistki będą mogły wziąć udział w warsztatach, debatach i spotkaniach ze studentkami i wykładowczyniami uczelni technicznych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/moc

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520