-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Roskosmos: Amerykańscy astronauci mogli uszkodzić Sojuza

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Roskosmos podejrzewa amerykańskich astronautów o świadome uszkodzenie statku Sojuz MS-09. Jednak część rosyjskich ekspertów twierdzi, że taka wersja wydarzeń jest mało prawdopodobna. Specjaliści wskazują przede wszystkim na błędy przy składaniu modułów statku na Ziemi w podmoskiewskim Korolewie.

Z informacji przekazanych przez dziennik „Kommiersant” wynika, że Rosyjska Agencja Kosmiczna poprosiła amerykańską NASA o współpracę w rozwikłaniu tej sprawy. 30 sierpnia rosyjscy kosmonauci pracujący na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odkryli uszkodzenia w poszyciu statku Sojuz, które doprowadziły do rozhermetyzowania części mieszkalnej pojazdu.

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przebywa obecnie dwóch Rosjan i czterech Amerykanów. Jak tłumaczą przedstawiciele Roskosmosu, jeden z amerykańskich astronautów jest chory.

Nadzwyczajna operacja przetransportowania mężczyzny na Ziemię obciążyłaby budżet Stanów Zjednoczonych. Jednak w przypadku ewakuacji stacji, związanej z rozhermetyzowaniem statku koszty rozkładałyby się równomiernie. Rosyjska Agencja Kosmiczna zwróciła się do NASA z prośbą o przekazanie materiałów wideo z części stacji nadzorowanych przez USA oraz o dane dotyczące parametrów życiowych astronautów. Część niezależnych specjalistów nie wierzy w taką wersję. W ich ocenie strona rosyjska w ten sposób będzie próbowała zatuszować własne błędy popełnione przy składaniu modułów Sojuza.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/as/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520