Rosjanie tracą zainteresowanie mundialem

Rosjanie tracą zainteresowanie mundialem

Po porażce Rosji w ćwierćfinałowym meczu z Chorwacją Rosjanie mniej się interesują mundialem. Z ulic rosyjskich miast zniknęły kolorowe grupy zagranicznych kibiców, a w serwisach informacyjnych zaczynają dominować doniesienia ze świata polityki.

Rosjanie przed mundialem nie wierzyli w sukces swojej reprezentacji. Stawiali na Brazylijczyków, Niemców i Polaków. Jednak, gdy faworyci odpadli, a na placu boju pozostała kadra Stanisława Czerczesowa, apetyty urosły do tego stopnia, że widziano już Rosję w finale piłkarskich Mistrzostw Świata. Po sobotnim meczu, w którym Sborna przegrała w karnych z Chorwacją, rosyjscy kibice byli rozgoryczeni, ale starali się nie krytykować piłkarzy. Kolejne dwa dni przyniosły wiele krytycznych komentarzy pod adresem drużyny Stanisława Czerczesowa. Szczególnie negatywnie dziennikarze i kibice ocenili występ Fiodora Smołowa, którego strzał obronił chorwacki bramkarz. Przed zaplanowanymi na 10 i 11 lipca meczami półfinałowymi wyraźnie osłabło w Rosji zainteresowanie mundialem. Kibice zapowiadają, że zasiądą przed telewizorami, ale niewiele osób deklaruje, iż wybierze się do stref kibica w Petersburgu i Moskwie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0