12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Rosjanie bombardują pozycje powstańców w Syrii

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zaledwie kilkanaście godzin po uzyskaniu zgody na użycie swoich sił poza granicami swojego kraju Rosja rozpoczęła bombardowanie pozycji przeciwników syryjskiego prezydenta el-Assada w Syrii.
Jak podała amerykańska stacja telewizyjna Fox News w środę po południu Rosjanie bombardowali cele w północnej części Syrii, miało zginąć ponad 30 cywilów, w tym sześcioro dzieci.
Amerykańscy oficjele potwierdzili, iż rosyjskie maszyny bombardowały pozycje nedaleko miasta Homs, położonego około sto kilometrów od rosyjskiej bazy morskiej Tartus w Syrii.
Bomby spadały na miejscowości Hims i Hama, w tych rejonach, jak twierdzą zachodnie źródła nie ma bojowników Państwa Islamskiego.
W tej strefie działają natomiast oddziały Wolnej Syryjskiej Armii oraz innych powstańczych grup walczących z syryjskim rezimem.
Bombardowania rozpoczęli Rosjanie po wcześniejszym żądaniu od strony amerykańskiej, by ta wycofała swoje maszyny z syryjskiej przestrzeni powietrznej, co wywołało sprzeciw Waszyngtonu.
Na tym tle doszło do ostrej wymiany zdań między trzygwiazdkowym rosyjskim generałem, a jednym z amerykańskich oficjeli. Rozmowa miała miejsce w amerykańskiej ambasadzie w Bagdadzie. Amerykanie zaprosili tam Rosjan, by na godzinę pzred rozpoczęciem bombardowań powiedziec im o podjętej akcji przeciwko powstańcom w Syrii.
O tym, że w środowych nalotahc zginęły potwierdziło też Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
W poniedziałek rosyjski prezydent Władimir Putin zapowiadał w gmachu ONZ budowę koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu, jednak środowe naloty nie były nakierowane na pozycje dżihadystów.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520