Rosja tydzień przed Mundialem

Rosja tydzień przed Mundialem

Tydzień pozostał do rozpoczęcia finału piłkarskich Mistrzostw Świata. Władze Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej i rosyjscy urzędnicy zapewniają, że Rosja jest już gotowa do przeprowadzenia Mundialu.

Już w maju FIFA przejęła pieczę nad stadionami, centrami treningowymi oraz hotelami dla drużyn i sędziów. „Nad bezpieczeństwem kibiców i zawodników będzie czuwać policja, Gwardia Narodowa i służby specjalne” – poinformował w rozmowie z Polskim Radiem szef Moskiewskiej Komisji Sportu Nikołaj Guliajew. „Rosja i Moskwa szczególną wagę przykładają do kwestii bezpieczeństwa i dlatego wszystkie imprezy Mundialu będą się odbywały pod znakiem zaostrzonych rygorów bezpieczeństwa, a nasze zadanie polega na tym, żeby nie poczuli tego ani goście ani mieszkańcy stolicy” – oświadczył Nikołaj Guliajew. Wiadomo, że do ochrony stadionów będzie wykorzystywany sprzęt wojskowy, w tym urządzenia radiolokacyjne, zagłuszające, a także wyrzutnie rakiet i lotnictwo.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/pbp

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0