Rosja nie ma rządu. Premier Dmitrij Miedwiediew złożył dymisję

Rosja nie ma rządu. Premier Dmitrij Miedwiediew złożył dymisję

Rosja nie ma rządu. Premier Dmitrij Miedwiediew złożył dymisję na ręce prezydenta Władimira Putina. Jeszcze dziś spodziewane jest ogłoszenie nominacji na stanowisko szefa rządu.

Zgodnie z konstytucją Federacji Rosyjskiej po zaprzysiężeniu nowego prezydenta, szef rządu składa dymisję całego gabinetu. Tak też się stało po zaprzysiężeniu na czwartą kadencję prezydencką Władimira Putina. Teraz prezydent ogłosi kto będzie kandydatem na premiera i prześle oficjalną nominację do Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu.

Według niepotwierdzonych informacji, Rosjanie poznają kandydata na szefa rządu jeszcze dziś wieczorem. Niezależni komentatorzy twierdzą, że nie będzie zaskoczenia, ponieważ ponownie urząd ten obejmie Dmitrij Miedwiediew. W ciągu najbliższych godzin mają też rozpocząć się w parlamencie spotkania poszczególnych frakcji z osobą desygnowaną na premiera. Natomiast głosowanie w tej sprawie zaplanowano na wtorek.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0