21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Rosja: Polskich władz nie będzie na otwarciu mundialu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przedstawiciele polskich władz nie wezmą udziału w ceremonii otwarcia mundialu. Nieobecność naszych polityków oraz dyplomatów na meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw świata w Rosji ma związek z nieakceptowaniem polityki zagranicznej i wewnętrznej Kremla. Kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, nałożyły na Rosję sankcje w związku z aneksją Krymu, wojną w Donbasie, wspieraniem dyktatur i separatyzmu oraz ingerowaniem w wewnętrzne sprawy innych państw.

14 czerwca w Moskwie, na meczu otwarcia mundialu, nie będzie oficjalnych przedstawicieli Polski – taką informację przekazał ambasador Włodzimierz Marciniak.

Podobne stanowisko zajęły władze Wielkiej Brytanii i Australii. Oba kraje w ten sposób wyrażają protest dyplomatyczny związany z próbą otrucia na terytorium Zjednoczonego Królestwa byłego podwójnego agenta rosyjskiego i brytyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala. Według Londynu, za zamachem stoją rosyjskie służby.

Mniej rygorystycznie zachodni politycy zamierzają zachować się w trakcie spotkań reprezentacji ich krajów. Ambasador Polski w Moskwie Włodzimierz Marciniak będzie obecny na meczach polskiej reprezentacji. Czy pojawią się również inni przedstawiciele naszego państwa, na razie nie wiadomo.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520