Rosja odpowie sankcjami wobec USA i ich sojuszników

Rosja odpowie sankcjami wobec USA i ich sojuszników

Moskwa odpowie na amerykańskie sankcje nałożone na Rosję. Do Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, trafił projekt ustawy o sankcjach wobec USA i innych krajów, które przyłączyły się do restrykcji wobec Rosji.
Dokument, który może być przyjęty już w maju da prawo rosyjskim władzom wprowadzenia wobec Stanów Zjednoczonych i innych krajów takich działań jak zakaz lub ograniczenie wwozu do Rosji produktów rolnych, alkoholu i papierosów oraz zaprzestania współpracy w dziedzinie budowy samolotów i rakiet. Jako przykład podaje się możliwy zakaz eksportu rosyjskich silników RD-180 wykorzystywanych w amerykańskich rakietach oraz zakaz sprzedaży tytanu niezbędnego do produkcji samolotów Boeing. Amerykanie nie będą też mogli uczestniczyć w prywatyzacji rosyjskich firm.
Rosyjskie restrykcje mają być odpowiedzią na najnowsze amerykańskie sankcje ogłoszone w ubiegłym tygodniu. Waszyngton uzasadnił decyzję o sankcjach szkodliwymi działaniami rosyjskich władz na świecie, w tym okupacją ukraińskiego Krymu i przemocą w Donbasie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/sk

COMMENTS

WORDPRESS: 0