10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Rosja odmówiła Ukraińcom ekstradycji Wiktora Janukowycza

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rosja oficjalnie odmówiła Ukraińcom ekstradycji Wiktora Janukowycza. Były prezydent uciekł do Rosji po protestach na Majdanie dwa lata temu.

W ojczyźnie jest podejrzewany o przestępstwa finansowe, oraz udział w organizacji zabójstw na Majdanie. Były prezydent przekazał przez swoich adwokatów, że na razie nie planuje powrotu na Ukrainę, a zeznania może złożyć na dystans.
Jak poinformowała ukraińska Prokuratura Generalna, do niedawna strona rosyjska w ogóle nie odpowiadała na wnioski o ekstradycję Janukowycza. W ostatnich dniach jednak, jak wyjaśnił szef oddziału śledztw specjalnych Serhij Horbatiuk, z Rosji przyszła oficjalna odmowa wydania Ukrainie byłego prezydenta. Przedstawiciel prokuratury zaznaczył, że obecnie będą prowadzone starania, aby przesłuchać Wiktora Janukowycza na terenie Federacji Rosyjskiej. Tymczasem adwokat byłego prezydenta oświadczył, że jego klient nie zamierza wracać na Ukrainę, gdyż obawia się o swoje życie.
Jednocześnie zdaniem adwokata Witalija Serdiuka, ekstradycja z Rosji jest niemożliwa, bo Interpol skreślił Janukowycza z listy osób poszukiwanych. Był ukraiński prezydent przekazał, że może złożyć zeznania w formie internetowej wideokonferencji.
TS (IAR)/ Paweł Buszko, Kijów/pbp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520