HomeŚwiat

Rosja. Katastrofa samolotu SSJ-100. Jest nagranie z wnętrza płonącej maszyny

Rosja. Katastrofa samolotu SSJ-100. Jest nagranie z wnętrza płonącej maszyny

W pożarze samolotu, który w niedzielę awaryjnie lądował na płycie lotniska Moskwa-Szeremietiewo zginęło 41 osób. W internecie jest nagranie z wnętrza płonącej maszyny.

Nagranie nakręcone z wnętrza samolotu przez jednego z pasażerów tragicznego lotu opublikowała rosyjska rozgłośnia Kommersant FM.

 TUTAJ MOŻNA ZOBACZYĆ NAGRANIE>>>

 

 

 

***

 

Uderzenie pioruna mogło być przyczyną katastrofy lotniczej na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie – podała agencja Interfax. W niedzielę wieczorem samolot SSJ-100 rosyjskich linii lotniczych Aerofłot zapalił się podczas lądowania awaryjnego. W katastrofie życie straciło 41 osób. Rannych zostało kilkanaście osób, w tym sześć przebywa w szpitalach pod opieką lekarzy.
Według relacji świadków rosyjska maszyna tuż po starcie zaczęła zataczać kręgi, a następnie gwałtownie straciła wysokość. Jak twierdzi agencja Interfax w wyniku uderzenia pioruna doszło do uszkodzenia systemów elektronicznych. SSJ-100 zdaniem ekspertów, na których powołuje się radio Echo Moskwy podchodził do lądowania awaryjnego przeciążony i z nadmierną prędkością. Maszyna uderzyła o pas startowy i stanęła w płomieniach. Część pasażerów zablokowała korytarze ewakuacyjne, w panice próbując wydostać z luków swoje bagaże. Zdaniem agencji Interfax, to było jedną z przyczyn śmierci tak wielu osób. Rosyjskie służby nadzoru lotniczego zapowiedziały kontrolę systemów bezpieczeństwa na lotnisku Szeremietiewo oraz w liniach lotniczych Areofłot, do których należał samolot. Śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy prowadzi Komitet Śledczy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/dw

COMMENTS