"> Rosja na czas kampanii prezydenckiej może zablokować amerykańskie media na swoim terenie – wiadomosci.com

Rosja na czas kampanii prezydenckiej może zablokować amerykańskie media na swoim terenie

Rosja na czas kampanii prezydenckiej może zablokować amerykańskie media na swoim terenie

Rosja na czas kampanii prezydenckiej może zablokować amerykańskie media na swoim terenie. Według dziennika „Izwiestia” taka propozycja jest rozważana w Radzie Federacji, izbie wyższej rosyjskiego parlamentu. Zdaniem dziennika chodzi o redakcje, które zostały uznane za „zagranicznego agenta”. Na liście rosyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości figurują z takim statusem: Radio Svoboda i rozgłośnia „Głos Ameryki” oraz związane z nimi projekty medialne.

Tymczasową blokadę rosyjscy senatorowie tłumaczą rzekomym zaangażowaniem tych mediów w kampanię wyborczą. W ocenie szefa senackiej komisji do spraw obrony suwerenności Andrieja Klimowa, amerykańskie media rozpowszechniają wezwania do bojkotu wyborów prezydenckich. -„To jest naruszenie konstytucji i nasz kraj ma podstawy prawne, aby podjąć działania odwetowe” – cytuje wypowiedź deputowanego dziennik „Izwiestia”. Andriej Klimow dodaje, że działalność niektórych mediów o statusie „zagranicznego agenta” oceniana jest w Rosji jako „próba manipulowania opinią publiczną, a konkretnie zachowaniem elektoratu”.

Tymczasem organizacje monitorujące przebieg kampanii wyborczej w Rosji twierdzą, że manipulacji i nadużyć dopuszczają się władze, działając na rzecz jednego kandydata – Władimira Putina. Z kolei zdaniem niezależnych komentatorów, urzędujący prezydent w trakcie kampanii będzie sugerował wyborcom, że Rosję otaczają sami wrogowie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0