Rosja chce zorganizować w 2023 roku Igrzyska Europejskie. Władze na Kremlu mają jednak większe ambicje

Rosja chce zorganizować w 2023 roku Igrzyska Europejskie. Władze na Kremlu mają jednak większe ambicje

Rosja chce zorganizować w 2023 roku Igrzyska Europejskie. Oficjalny komunikat w tej sprawie przekazał prezydent Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanisław Pozdniakow. Władze na Kremlu mają jednak większe ambicje. Od kilku miesięcy w rosyjskich mediach pojawiają się informacje o rozważaniach dotyczących organizacji letniej olimpiady w 2028 lub 2032 roku, ze wskazaniem na Soczi i Sankt Petersburg.

W przypadku Igrzysk Europejskich gospodarzem miałby być Kazań. Stolica Tatarstanu ma już doświadczenie w organizowaniu międzynarodowych imprez. Miasto było gospodarzem Mistrzostw Świata: w hokeju na trawie, w szermierce, sportach wodnych i letniej Uniwersjady. W Kazaniu rozgrywane były również mecze Pucharu Konfederacji w 2017 roku i piłkarskich Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Rosja jeszcze nie zgłosiła oficjalnie swojej kandydatury do organizacji Igrzysk Europejskich, ponieważ Rosyjski Komitet Olimpijski chce najpierw uregulować wszystkie kwestie związane z działalnością Rosyjskiej Agencji Antydopingowej. RUSADA została zawieszona w 2015 roku, w związku z aferą dopingową, gdy międzynarodowi eksperci orzekli, że w Rosji na masową skalę fałszowane są testy antydopingowe. Decyzję cofnięto w ubiegłym roku, ale do tej pory Moskwa nie spełniła wszystkich warunków postawionych przez WADA.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / IAR / M. Jastrzębski / Moskwa / KkCOMMENTS

WORDPRESS: 0