"> Rosja chce widzieć zintegrowaną Unię Europejską - wiadomosci.com

Rosja chce widzieć zintegrowaną Unię Europejską

Rosja chce widzieć zintegrowaną Unię Europejską

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że Rosji zależy na integralności samej Unii i państw ją tworzących. Moskwa chce, aby Unia Europejska była przewidywalnym partnerem – powiedział Pieskow.

 

W ten sposób kremlowski rzecznik odniósł się do referendów niepodległościowych zorganizowanych w północnych regionach Włoch. „Rosja jest zainteresowana tym, żeby Unia Europejska była zintegrowanym, przyjaźnie nastawionym i przewidywalnym partnerem” – stwierdził Dmitrij Pieskow.
Współpracownik Władimira Putina odrzucił oskarżenia o ingerowanie Rosji w wewnętrzne procesy innych państw. Takie zarzuty pojawiły się przy okazji kolejnych kampanii wyborczych między innymi w: USA, Niemczech, Francji, a także w trakcie referendów niepodległościowych w: Katalonii, Lombardii i Wenecji. Wcześniej Czarnogóra oskarżyła Moskwę o próbę przeprowadzenia zamachu stanu. „Rosja nie ma zamiaru wtrącania się w wewnętrzne sprawy innych krajów” – tłumaczył na konferencji prasowej w Moskwie Dmitrij Pieskow. Odnosząc się do podobnych zarzutów jednego z dzienników wydawanych w Republice Południowej Afryki, nazwał tego typu oskarżenia -„kolejnym przejawem rusofobii”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa//mcm/

Fot. pixabay.comCOMMENTS

WORDPRESS: 0