HomeŚwiat

Rosja: Aerofłot wbrew zakazowi wysyła samoloty za granicę

Rosja: Aerofłot wbrew zakazowi wysyła samoloty za granicę

Rosyjski dziennik “Wiedomosti” poinformował, że Areofłot – wbrew zakazowi – wykonuje zagraniczne rejsy. Według gazety rosyjski przewoźnik od kilku tygodni, pod przykrywką lotów towarowych, wysyła samoloty pasażerskie między innymi do Paryża, Londynu, Frankfurtu nad Menem i Nowego Jorku. W marcu, w związku z pandemią, Rosja zamknęła swoje granice i wstrzymała międzynarodowe połączenia lotnicze. Latać mogą tylko transportowce i samoloty pasażerskie, które wykonują loty ewakuacyjne.

Dziennik “Wiedomosti” napisał, że samoloty Aerofłotu latają z Moskwy między innymi do miast zachodniej Europy, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Gazeta podkreśla, że w ostatnich dniach oferta została rozszerzona o Rzym, Niceę i Barcelonę. Według “Wiadomosti” loty są rejestrowane jako towarowe, ale Federalna Agencja Nadzoru Lotniczego wyraziła zgodę na sprzedaż biletów dla pasażerów. Gazeta, powołując się na internetowy serwis lotniczy Flightradar, ustaliła, że Areofłot najczęściej wykorzystuje największe ze swoich samolotów, które mogą przyjąć na pokład do 400 pasażerów.

Jak podało radio Echo Moskwy – Aerofłot i Rosawiacja nie komentują wywozu ludzi za granicę. Rozgłośnia zwróciła uwagę, że pozostałe firmy lotnicze są zdziwione takimi doniesieniami.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/w hm

COMMENTS