HomeKultura

Roman Polański przewodniczącym tegorocznej ceremonii wręczenia Cezarów

Roman Polański przewodniczącym tegorocznej ceremonii wręczenia Cezarów

W Paryżu poinformowano, że przewodniczącym tegorocznej ceremonii wręczenia Cezarów będzie Roman Polański. To najbardziej prestiżowe nagrody francuskiej kinematografii, o których mówi się, że są „Oscarami francuskiego kina”.

Ceremonia zaplanowana na 24-ty lutego, będzie czterdziestą drugą odsłoną uroczystości, które są zwieńczeniem dokonań francuskiego kina w minionym roku. 83-letni twórca, reżyser “Rosemary Baby”, “Pianisty”, czy “Tess”, wielokrotnie wyróżniany za swoje dzieła filmowe, tym razem ma przewodniczyć ceremonii wręczania Cezarów, które nad Sekwaną wywołują wiele emocji w świecie aktorów, reżyserów i producentów kina.
Przewodniczący Akademii przyznającej Cezary stwierdził, że wszyscy ludzie kinematografii chcieli w ten sposób uhonorować i złożyć wyrazy swojego szacunku polskiemu reżyserowi. Roman Polański jest w tej chwili w trakcie pracy nad kolejnym swoim filmem . Jest to adaptacja powieści, która dwa lata temu zdobyła jedną z prestiżowych, francuskich nagród literackich. W tegorocznej ceremonii Cezarów, honorowa nagroda za całokształt twórczości, zostanie wręczona jednemu z największych i najbardziej popularnych na świecie aktorów francuskich – Jean-Paul’owi Belmondo.

Marek Brzeziński/Paryż, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS