"> Rolnicy blokują drogi w kilku województwach - wiadomosci.com

Rolnicy blokują drogi w kilku województwach

Rolnicy blokują drogi w kilku województwach

Od rana rolnicy blokują drogi krajowe w kilku województwach. Większość protestujących używa ciągników do wolnej jazdy i tamowania ruchu, część przechodzi ciągiem przez przejścia dla pieszych.

Rolnicy z powiatu piotrkowskiego wyjechali ciągnikami na drogę krajową numer 91 między Piotrkowem Trybunalskim a Serockiem pod szyldem Agro Unii. To organizacja, która w ostatnich miesiącach inicjowała wiele protestów rolników na drogach. Podczas protestu w Serocku rolnicy mówili, że jego przyczyny to: nieopłacalność hodowli, brak zainteresowania polskim mięsem przez naszych przetwórców oraz Afrykański Pomór Świń.

Utrudnienia są także między innymi na drodze krajowej numer 12 w Wielkopolsce, między Sieradzem a Kaliszem. W Wielkopolsce rolnicy blokują też ciągnikami drogi do Ostrowa Wielkopolskiego: numer 11 z Pleszewa i numer 25 z Kalisza. Podobnie jest między innymi na “11” z Jarocina do Pleszewa i na “5” między Głuchowem a Kościanem, a także na trasach między Wolsztynem a Grodziskiem Wielkopolskim, Chodzież-Oborniki i Bożejowice-Żnin

W województwie kujawsko-pomorskim rolnicy ciągnikami blokują drogę krajową numer 25. Kolumna tych pojazdów jedzie z Jaksic do Inowrocławia. W Lipnicy na krajowej “15” między Kowalewem Pomorskim a Brodnicą protestujący rolnicy zablokowali rondo.

Na Podlasiu w Korycinie między Białymstokiem a Augustowem rolnicy jako grupa pieszych przechodzili przez przejście na pasach, przepuszczając samochody co 15 minut. Ten protest już się zakończył. Na Mazowszu blokowali krajową “50” w Janowie między Wyszogrodem a Sochaczewem. Podobna akcja trwa w Bedlnie na drodze krajowej numer 92 w województwie łódzkim. Analogiczna pikieta jest w pomorskim – między Człuchowem a Chojnicami.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn/komunikaty GDDKiA/to/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0