HomePOLSKA

Rodzina ułaskawionego przez prezydenta mężczyzny składa pozew przeciwko wydawcy “Faktu”

Rodzina ułaskawionego przez prezydenta mężczyzny składa pozew przeciwko wydawcy “Faktu”

Rodzina ułaskawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę mężczyzny składa pozew przeciwko wydawcy gazety “Fakt” – wydawnictwu Ringier Axel Springer. Jak poinformował w oświadczeniu reprezentujący kobiety Krzysztof Wąsowski, jutro pozew trafi do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Adwokat domaga się – w imieniu rodziny mężczyzny – miliona złotych zadośćuczynienia z powodu krzywd doznanych w efekcie publikacji “Faktu”. Gazeta opisała sprawę ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego w przeszłości za przestępstwo seksualne na córce. Jak napisały w swoim oświadczeniu dorosła już pokrzywdzona i jej matka, mężczyzna odbył karę, ale wciąż ciążył na nim zakaz zbliżania się do córki. Kobiety wskazały, że mężczyzna wyleczył się z również z alkoholizmu, który miał być przyczyną popełnionego przestępstwa. Kobiety podkreślają, że z tego powodu same złożyły do prezydenta wniosek o zniesienie zakazu – po to, by móc utrzymywać kontakt z mężczyzną i odbudować więzy rodzinne.

W oświadczeniu rodzina mężczyzny podkreśla, że dziennikarze “Faktu” przed publikacją nie kontaktowali się z nią, by poznać jej stanowisko. Dodano, że artykuł złamał prawo rodziny do “godnego życia i oderwania się od dramatycznej przeszłości” w imię “brudnej kampanii politycznej”. “Dziennikarze i politycy nie mają prawa tak działać. Nie mogą w taki sposób niszczyć psychiki zwykłych ludzi” – podkreślają kobiety. Jak dodają, pozew składają po to, by “sprawiedliwy wyrok pozwolił w przyszłości chronić inne rodziny”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/d Pilecki/w hm

COMMENTS