"> Rodzicu! Nie przykrywaj dziecka w wózku tetrową pieluszką - wiadomosci.com

Rodzicu! Nie przykrywaj dziecka w wózku tetrową pieluszką

Rodzicu! Nie przykrywaj dziecka w wózku tetrową pieluszką

Podczas luźnej rozmowy z lekarzem Pawłem Kanturskim weszliśmy na temat panujących temperatur. Pojawił się temat odwodnienia, słonecznych kąpieli oraz nakrywania wózków dziecięcych tetrową pieluszką. Rodzicu! Nigdy, ale to nigdy nie praktykuj tej metody, a jeżeli widzisz kogoś, kto ją praktykuje – zainterweniuj, a raczej uświadom, że dziecku przebywającemu w takich warunkach grozi tzw. pieluszkowy udar!

Nakrycie wózka pieluchą sprawia, że temperatura w nim panująca wzrasta – jest wyższa niż ta, która panuje na dworze! Dodatkowo zwiększona wilgotność oraz zmniejszenie stężenia tlenu wywołuje efekt pieluszkowego udaru cieplnego.

 

– Nakrycie maluszka pieluchą wpływa na samopoczucie dziecka. Można zaobserwować niepokój, gorąco, przyśpieszony puls, szybki oddech, a w najgorszym przypadku utratę przytomności – podkreśla dr Kanturski.

 

Co robić, gdy na dworze parno, a chcemy wyjść z dzieckiem na spacer? By stworzyć dziecku komfortowe warunki, ubieraj maluszka w luźną i lekką odzież. Nie zapomnij o podawanie dziecku płynów. Jeżeli temperatura jest bardzo wysoka zrezygnuj ze spaceru, znajdź inną formę spędzenia czasu.

 

Adrianna Jackowiak aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0