Robert Lewandowski – zarobki na poziomie gigantów

Robert Lewandowski – zarobki na poziomie gigantów

Ile zarabia Robert Lewandowski. Pensja Roberta Lewandowskiego. Gwiazdor Bayernu Monachium i reprezentacji Polski inkasuje pieniądze zarezerwowane tylko dla najlepszych piłkarzy na świecie. Gwarantuje mu to umowa do 2021 roku.

 

Ile zarabia Robert Lewandowski? Pod koniec grudnia 2016 roku Robert Lewandowski postanowił przedłużyć umowę z Bayernem Monachium do 2021 roku. Poprzedni kontrakt wiązał go do połowy czerwca 2019 i nie gwarantował takiej pensji, jak obecny. To nawet mało powiedziane – Lewandowski miał wówczas nieco ponad połowę tego, co dostaje teraz i nie był najlepiej opłacanym zawodnikiem w klubie. To się jednak zmieniło. Początkowo sugerowano, że “Lewy” będzie inkasować o cztery mln euro więcej, czyli zamiast 11 mln otrzyma 15. Kolejne doniesienia, których Bayern oficjalnie nie potwierdził (obawiając się być może buntu innych graczy Bayernu), sugerują, że umowa gwarantuje aż 20 mln euro za sezon! Jeżeli zatem Polak wypełni kontrakt w Bayernie, to za cztery i pół roku grania zgarnie łącznie 90 mln euro! (o ile nie nastąpi renegocjacja umowy). Oprócz pensji podstawowej Lewandowski ma wpisane w umowę różne bonusy. Konkretne kwoty wpisano za mistrzostwo Niemiec, za Ligę Mistrzów, a także tytułu indywidualne: Złotą Piłkę czy króla strzelców Bundesligi. W najlepszym przypadku Lewandowski za rok może zainkasować nawet do 23 mln euro. Przy korzystnym kursie może więc zgarniać 100 mln złotych. Lewandowski żyje nie tylko z piłki. Chociaż jeszcze nie skończył 30 lat, to jest już prężnym biznesmenem. Zainwestował w nieruchomości, apartamenty, w restaurację na wodzie czy startupy. Dochody przynosi mu również udział w reklamach. Jest twarzą takich marek jak Huawei, Coca-Cola, Gilette, Vistula, Head&Shoulders. Ponadto założył dom mediowy RL Media, agencję Stor9_ i został producentem wykonawczym płyty Donatana.

 

Robert Lewandowski – ile zarabia reprezentant Polski?

 

 

  • 20 milionów euro/sezon

 

  • 1,666 mln euro/miesiąc

 

  • 383 558 euro/tydzień

 

  • 54 794 euro/dziennie

 

  • 2283 euro/na godzinę

 

  • 38 euro/na minutę

 

  • 2,3 euro/na sekundę

 

 

Zarobki Lewandowskiego a zarobki czołowych piłkarzy Bayernu

 

Ile zarabia Robert Lewandowski? Niedawno niemiecki dziennik “Tageszeitung” ujawnił listę płac w Bayernie. Robert Lewandowski jest na samym jej szczycie wraz Thomasem Muellerem i Manuelem Neuerem. Według gazety każdy z osobna zarabia po 15 mln euro za sezon (jak nieoficjalnie wiadomo, Lewandowski ma od Niemców o 5 mln euro więcej). Dalsze miejsca zajmują James Rodriguez (13 mln), Franck Ribery (12 mln), Jerome Boateng, David Alaba czy Thiago Alcantara (po 11 mln). Połowę tej kwoty co Lewandowski mają Mats Hummels i Arturo Vidal (po 10 mln), a jedną czwartą Rafinha (5 mln).

 

Zarobki Lewandowskiego a zarobki innych najlepszych polskich piłkarzy

 

Różnice między zarobkami Lewandowskiego a innymi polskimi piłkarzami są jeszcze wyższe. Kamil Glik do niedawna zarabiał “ledwie” 1,5 mln euro w AS Monaco. Tak jak “Lewy” przedłużył umowę do 2021 roku. Gwarantuje mu około 3 mln euro. Nawet jeśli wypełni ją do końca, to nie zarobi tyle, ile kolega z reprezentacji otrzymuje w rok. Przepaść między Lewandowskim a innymi Polakami zarysowuje się jeszcze bardziej jeżeli pod uwagę weźmiemy najlepiej opłacanego zawodnika w rodzimej Ekstraklasie. Otóż Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa zgarnia “tylko” 800 tys. euro za sezon. Na tyle Lewandowski musi zapracować w Bayernie przez… nieco ponad dwa tygodnie.

 

AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0