HomeSport

Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera? Trener Bayernu: “Wszystko możliwe. Robert jest rewelacyjny”

Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera? Trener Bayernu: “Wszystko możliwe. Robert jest rewelacyjny”

Z powodu pandemii koronawirusa, niemal wszystkie rozgrywki piłkarskie na świecie zostały zawieszone lub odwołane. Piłkarze Bundesligi przestali grać po 25. kolejce i od tego czasu czekają na decyzje, czy uda im się dograć sezon. Niemieckie media podkreślają, że przerwa wywołana koronawirusem może przysłużyć się… Robertowi Lewandowskiemu.

Snajper Bayernu Monachium opuścił dwa ostatnie spotkania ligowe (z Hoffenheim i Augsburgiem) z powodu kontuzji. Gdyby nie zawieszenie rozgrywek, kapitan reprezentacji Polski pauzowałby także w kolejnych meczach. Dzięki tej niespodziewanej przerwie, “Lewy” może po wznowieniu ligi pokusić się o pobicie rekordu samego Gerda Muellera.

Niemiecki napastnik w sezonie 1971/1972 strzelił aż 40 goli. Lewandowski – przed kontuzją i przerwą spowodowaną koronawirusem – w 23 spotkaniach trafiał do siatki rywali 25 razy. – Wszystko jest możliwe. Robert był rewelacyjny pod względem skuteczności i liczby goli – podkreślił Hansi Flick, trener Bayernu. Mecze Bundesligi są na razie zawieszone do końca kwietnia. Nie wiadomo, czy i kiedy sezon zostanie dograny.

 

aip

COMMENTS