HomeSport

Robert Lewandowski komentuje nagrodę dla najlepszego piłkarza roku w plebiscycie “Piłki Nożnej”

Robert Lewandowski już zdążył się przyzwyczaić do nagród i wyróżnień oraz obecności na galach. Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski ostatnio otrzymał nagrodę dla najlepszego polskiego piłkarza 2019 roku w plebiscycie tygodnika “Piłka Nożna”. Jak przyznał, ta nagroda sprawiła mu dużą przyjemność.

“Bardzo się cieszę z kolejnej nagrody. W ostatnich latach rzadko bywałem na galach, ale w ostatnio mi się parę razy udało i muszę przyznać, że mi się spodobało, więc myślę, że może uda mi się w przyszłości tez częściej bywać. Podsumowując cały rok to na pewno był on bardzo owocny… Wielkie słowa uznania za to co robimy z klubem czy reprezentacją, więc na pewno ja na tym tez trochę korzystam. ”

Lewandowski przyznał, że niedawna operacja przepukliny pachwinowej nie miała żadnego wpływu na jego formę.

“To wszystko po dziesięciu dniach już minęło. Dostałem dłuższy urlop z tego względu, że trochę go potrzebowałem i trochę… mi się należał. To były ustalenia z trenerem i ten czas indywidualnego treningu był zaplanowany. Wiedzieliśmy, że indywidualny trening może mi więcej dać niż trening z drużyną, bo treningów z drużyną mam wystarczająco dużo, a treningów indywidualnych czasami brakuje. Mogłem popracować nad elementami, na pracę nad którymi nie zawsze mam czas i możliwości. Ten czas bardzo dobrze przepracowałem i mam nadzieję, że to też będzie widać później na boisku… Bayern jest coraz mocniejszą drużyną, mamy wielu zawodników, którzy mogą grać na najwyższym poziomie i… nie ma poprzeczki, która jest nie do przeskoczenia czy to w klubie czy w reprezentacji. Wszystko jest możliwe… Zawsze najważniejsze jest dobro drużyny, żebyśmy zwyciężali. Dla mnie najważniejsze są sukcesy drużynowe a nie te indywidualne, bo one mają największa wartość.”

Redakcja Sportowa PR / T.Kowalczyk / k / dm

COMMENTS