HomeCiekawostki

Robert Lewandowski buduje “Wodny Świat” na Mazurach. Inwestycja za 71 mln zł

Robert Lewandowski buduje “Wodny Świat” na Mazurach. Inwestycja za 71 mln zł

Kompleks rekreacyjny z restauracją na wodzie ma stanąć przy molo w Giżycku. Będzie kosztował 71 milionów złotych, a wśród inwestorów jest Robert Lewandowski. Budowa ruszy w tym roku. Sprawdź co znajdziesz w “Wodnym Świecie” i jak będzie wyglądała inwestycja. Mamy zdjęcia projektu!

 

To jedna z efektowniejszych inwestycji na Mazurach w ostatnich latach. Wodny Świat to cały kompleks rekreacyjny, który zostanie wybudowany w giżyckim porcie. Będzie kosztował 71 mln zł. Projekt zrealizują cztery firmy, w tym Nowe Mazury 8, w której udziały ma Robert Lewandowski. Budowa ma ruszyć we wrześniu tego roku. Zatrudnienie w kompleksie znajdzie 30 osób, a Wodny Świat ma być gotowy 31 grudnia 2021 roku.

Wodny Świat będzie wielofunkcyjnym portem. Sercem kompleksu będzie restauracja, która zostanie wybudowana na palach na jeziorze i gdzie będzie można zamówić dania ze świeżo złowionych ryb. W planach jest sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz sekcja „La Petit Chef”, gdzie klienci będą mogli zapoznać się z przygotowywaniem zamówionych dań.

Wodny Świat to nie tylko dobre jedzenie i wypoczynek, ale i edukacja. Jedną z głównych atrakcji będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie na potrzeby projektu, z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej. W Osadzie Żeglarza powstanie też Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich z akwarium mazurskim.

Miłość najlepszego polskiego piłkarza do Mazur nie jest tajemnicą. Lewandowski z żoną Anną już wcześniej wybudowali luksusową rezydencję w Stanclewie nad jeziorem Jełmuń, w której często spędzają wolny czas z rodziną.

Robert Lewandowski jest najbogatszym polskim sportowcem i ma być pierwszym sportowcem w naszym kraju, który w czasie kariery zarobi ponad miliard złotych. Tylko kontrakt z Bayernem Monachium daje mi 20 mln euro rocznie, ale piłkarz wielkie pieniądze potrafi zarobić także poza boiskiem. Według ostatnich wyliczeń magazynu “France Football” Lewy rocznie bogaci się o prawie 30 mln euro, co daje mu miejsce w czołowej setce najbogatszych Polaków.

Interesy Roberta Lewandowskiego:

  • reklamy – nawet 10 mln euro rocznie, umowy m.in. z Gilette, Huawei, Head&Shoulders.
  • RL Media – dom mediowy, którzy zarządza wizerunkiem i kapitałem finansowym piłkarza
  • Stor9 – agencja marketingowa
  • start-upy – Robert Lewandowski już od 2014 roku inwestuje w dobrze rokujące projekty internetowe
  • nieruchomości – piłkarz jest współwłaścicielem firmy LS Investments, która buduje w Warszawie. Kupił także luksusowy apartament w wieżowcu Złota 44, który dziś jest wart ponad 30 mln złotych
  • klinika medycyny sportowej – nowoczesny obiekt ma powstać wkrótce w pobliżu parku Szczęśliwickiego w Warszawie
  • restauracja w Warszawie – lokal ma mieć około tysiąca metrów kwadratowych i powstanie na terenie Browarów Warszawskich , w budynku XIX-wiecznej zabytkowej Warzelni przy nowej ulicy Haberbuscha i Schielego

– Kompleks rekreacyjny z restauracją na wodzie ma stanąć przy molo w Giżycku. Będzie kosztował 71 milionów złotych, a wśród inwestorów jest Robert Lewandowski. Budowa ruszy w tym roku. Sprawdź co znajdziesz w “Wodnym Świecie” i jak będzie wyglądała inwestycja. [i]Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.[/i]
– To jedna z efektowniejszych inwestycji na Mazurach w ostatnich latach. Wodny Świat to cały kompleks rekreacyjny, który zostanie wybudowany w giżyckim porcie. Będzie kosztował 71 mln zł. Projekt zrealizują cztery firmy, w tym Nowe Mazury 8, w której udziały ma Robert Lewandowski. Budowa ma ruszyć we wrześniu tego roku.
– Sercem kompleksu będzie restauracja, która zostanie wybudowana na palach na jeziorze. W planach jest sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz sekcja „La Petit Chef”, gdzie klienci będą mogli zapoznać się z przygotowywaniem zamówionych dań.
– brak opisu
– Wodny Świat to nie tylko dobre jedzenie i wypoczynek, ale i edukacja. Jedną z głównych atrakcji będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie na potrzeby projektu, z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej. W Osadzie Żeglarza powstanie też Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich z akwarium mazurskim.
– Miłość najlepszego piłkarza do Mazur nie jest tajemnicą. Lewandowski z żoną Anną już wcześniej wybudowali luksusową rezydencję w Stanclewie nad jeziorem Jełmuń, w której często spędzają wolny czas z rodziną.
– Robert Lewandowski jest najbogatszym polskim sportowcem i ma być pierwszym sportowcem w naszym kraju, który w czasie kariery zarobi ponad miliard złotych. Tylko kontrakt z Bayernem Monachium daje mi 20 mln euro rocznie, ale piłkarz wielkie pieniądze potrafi zarobić także poza boiskiem. Według ostatnich wyliczeń magazynu “France Football” Lewy rocznie bogaci się o prawie 30 mln euro.
– To nie pierwsza restauracja w planach Roberta Lewandowskiego. Kolejna ma powstać w Warszawie. Lokal ma mieć około tysiąca metrów kwadratowych i powstanie na terenie Browarów Warszawskich , w budynku XIX-wiecznej zabytkowej Warzelni przy nowej ulicy Haberbuscha i Schielego.
– Robert Lewandowski to nie tylko doskonały piłkarz, ale i utalentowany biznesmen. W jego budżecie są wpływy z reklam, dom mediowy, którzy zarządza wizerunkiem i kapitałem finansowym piłkarza, start-upy, nieruchomości – piłkarz jest współwłaścicielem firmy LS Investments, która buduje w Warszawie. Kupił także luksusowy apartament w wieżowcu Złota 44, który dziś jest wart ponad 30 mln złotych.

Red. AIP

COMMENTS