5.7 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Robert Lambert został indywidualnym mistrzem Europy w jeździe na żużlu

www.strony.us - Strony Internetowe, Strony Internetowe Chicago Floryda, Pozycjonowanie, Pozycjonowanie stronwww, Pozycjonowanie Stron Chicago Floryda, Reklama Chicago

Robert Lambert został indywidualnym mistrzem Europy w jeździe na żużlu. Brytyjczyk (14 pkt) triumfował w ostatniej rundzie czempionatu Starego Kontynentu w Toruniu.

Drugie miejsce zajął Duńczyk Leon Madsen (13 pkt), a trzeci był Fin Timo Lahti (11 pkt). Tuż za podium zawody ukończył Niemiec Kai Huckenbeck (12 pkt). Najlepszy z Polaków – Bartosz Smektała był 6. (10 pkt). 7. – Paweł Przedpełski (10 pkt), 8. – Kacper Woryna (9 pkt), 11. – Krzysztof Kasprzak (5 pkt), 16. – Norbert Krakowiak (1 pkt), 18. – Igor Kopeć-Sobczyński (0 pkt).

Dzięki mistrzostwu Europy Lambert zapewnił sobie prawo startu w przyszłorocznym Grand Prix. Brytyjczyk (67 pkt) wyprzedził o trzy punkty Madsena. Brązowy medal przypadł Rosjaninowi Grigorijowi Łagucie (52 pkt). Na 4. pozycji został sklasyfikowany ustępujący mistrz Europy – Duńczyk Mikkel Michelsen (46 pkt).

Do rozstrzygnięcia rywalizacji o 5. miejsce potrzebny był dodatkowy bieg, jako, że po 45 punktów zgromadzili Nicki Pedersen i Bartosz Smektała. W barażu lepszy okazał się niespełna 22-letni Polak. 8. – Woryna (33 pkt), 12. – Kasprzak (25 pkt), 13. – Bartosz Zmarzlik (25 pkt), 18. – Przedpełski (10 pkt), 19. – Patryk Dudek (8 pkt), 20. – Oskar Fajfer (3 pkt), 21. – Kopeć-Sobczyński (1 pkt), 22. – Krakowiak (1 pkt), 23. – Kamil Brzozowski, 25. – Adrian Gała (po 0 pkt).