14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Robert Kubica już za tydzień wystartuje w Dubaju!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Już za tydzień Robert Kubica wystartuje w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Były kierowca F1 pojedzie Porsche 911 GT3 w barwach polskiego zespołu Olimp Racing, a jego zmiennikami będą Robert Lukas, Marcin Jedliński, Wolf Henzler i Santiago Creel.

Przed miesiącem Kubica testował już ten samochód w Barcelonie i teraz postanowił wystartować w dobowym maratonie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nowy model Porsche 911 GT3 wystawia team Olimp Racing, który połączył siły z Förch Racing, doskonale znanym miedzy innymi z udziału w prestiżowej serii Porsche Supercup, towarzyszącej wyścigom Grand Prix Formuły 1.


W tym sezonie polski zespół planuje wziąć udział w kilku różnych seriach wyścigowych. Jako pierwszy w kalendarzu widnieje 24-godzinny wyścig w Dubaju rozpoczynający cykl siedmiu rund organizowanych przez holenderską firmę Creventic. 24H Dubai, który z roku na rok gromadzi coraz silniejszą stawkę zapoczątkuje sezon wyścigów Endurance.
W najszybszej klasie A6 jednym z pretendentów do zwycięstwa będzie polska ekipa Förch Racing powered by OLIMP awizująca start 500-konnym Porsche 911 GT3 R. Trzon zespołu będzie stanowił były kierowca Formuły 1, zwycięzca Grand Prix Kanady z 2008 roku, Robert Kubica. Towarzyszyć mu będą: stały uczestnik prestiżowego cyklu Porsche Mobil 1 Supercup, Robert Lukas oraz dwukrotny wicemistrz Polski w Porsche Platinum GT3 CCCE, Marcin Jedliński. Do tej trójki dołączą: fabryczny kierowca Porsche Wolf Henzler, a także Meksykanin Santiago Creel. Prawdopodobnie jednym ze zmienników będzie też znany z Fot. Olimp Racinggościnnych startów w polskiej edycji challenge’u Porsche, Chris Bauer.
Partnerem teamu jest firma Orlen Oil, producent olejów Platinum. Dla Förch Racing będzie to już ósmy występ w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, w którym swój najlepszy wynik (5. miejsce w klasyfikacji generalnej) ekipa z Bielska-Białej osiągnęła w 2010 roku. W styczniu 2014 zespół dowodzony przez Wiesława Lukasa triumfował w klasie 997.
Tegoroczne plany Förch Racing powered by Olimp zakładają starty w pełnym cyklu 24H Endurance Series. Oprócz Dubaju, w kalendarzu cyklu znalazły się rundy organizowane na włoskim torze Muglello, austriackim Red Bull Ringu, francuskim Paul Ricard, włoskiej Imoli, portugalskim Portimao, a w drugi weekend listopada sezon zakończy 24-godzinny wyścig na torze Circuit of the Americas w stolicy Teksasu – Austin.
Za każdym razem wystawiane będzie jedno Porsche 991 GT3 R, a w roli podstawowych kierowców wystąpią Robert Lukas i Marcin Jedliński. W pozostałych rundach dołączy do nich któryś z fabrycznych zawodników Porsche.Fot. Olimp Racing
Drugim polskim samochodem w 24H Dubai będzie Porsche 991 GT3 Cup zgłoszone przez Olimp Racing by Lukas Motorsport. Za jego kierownicą zasiądą Igor Waliłko, Patrick Eisemann i Wolfgang Triller.
W sezonie 2017 swój ósmy sezon w najbardziej prestiżowym monomarkowym cyklu wyścigowym Porsche Mobil 1 Supercup zaliczy Robert Lukas. W ubiegłym roku zawodnik z Bielska-Białej zakończył starty na wysokim, piątym miejscu w klasyfikacji generalnej, co jest jego najlepszym wynikiem w tej serii. – To wielki zaszczyt, że na 24-godzinny wyścig w Dubaju dołączy do nas Robert Kubica, z którym mieliśmy okazję współpracować przed miesiącem na torze Circuit de Catalunya pod Barceloną. Jestem przekonany, że współpraca z nim zaprocentuje nie tylko w Dubaju, ale i w dalszej części sezonu, zwłaszcza podczas moich startów w Porsche Mobil 1 Supercup. Po raz pierwszy jedziemy do Dubaju mając tak silny skład i topowy samochód GT3, który z pewnością pozwoli nam walczyć o końcowe zwycięstwo. Trzeba jednak pamiętać, że wyścigi Endurance rządzą się swoimi prawami i bardzo istotne jest w nich szczęście. Liczę jednak, że nasze wieloletnie doświadczenie ze startów w Dubaju w tym roku zaprocentuje i pokażemy się z jak najlepszej strony – zapowiada Rober Lukas.

Tomasz Szmandra, Fot. Olimp Racing

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520