Robert Gwiazdowski powołuje fundację i ogłasza start w wyborach do PE

Robert Gwiazdowski powołuje fundację i ogłasza start w wyborach do PE

Robert Gwiazdowski wchodzi do polityki. Ekspert podatkowy i komentator polityczny ogłosił dziś powstanie fundacji “Polska Fair Play” i zapowiedział utworzenie komitetu, który wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Robert Gwiazdowski wyjaśnia, że do podjęcia decyzji skłoniły go rozmowy z Polakami, jakie odbył w ostatnich tygodniach.

Ekspert tłumaczył, że państwo zachowuje się niesprawiedliwie wobec obywateli, m.in. dlatego, że zabiera im znaczną część pensji (podatki, składki ZUS – przyp.red.), a partie, w jego ocenie, nic nie robią, tylko wzajemnie się podszczypują i faulują. Gwiazdowski stwierdził, że jego inicjatywa polityczna zmieni tę sytuację i będzie grać “fair”.

Do inicjatywy Roberta Gwiazdowskiego przyłączyło się kilku przedstawicieli Bezpartyjnych Samorządowców, m.in. prezydent Bolesławca Piotr Roman, zastępca burmistrza Pragi Północ Dariusz Wolke czy radny sejmiku województwa mazowieckiego Konrad Rytel. Robert Gwiazdowski poinformował, że w majowych wyborach jego komitet wystartuje z postulatem reformy Unii Europejskiej.
Ekspert uważa, że Unia Europejska stała się Unią eurokratyczną. W jego ocenie UE powinna wrócić do korzeni, czyli powinna być wspólnotą swobodnego przepływy towarów, kapitału, usług i ludzi. Robert Gwiazdowski podkreślił, że miejsce Polski jest w Europie.

2 marca w Warszawie odbędzie się konwencja programowa fundacji “Polska Fair Play”.

Robert Gwiazdowski nie wyklucza również wystawienia list w jesiennych wyborach parlamentarnych. Decyzję tę uzależnia od dobrego wyniku w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Za taki uznaje przekroczenie progu wyborczego. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/M.Fabisiak/ap/asCOMMENTS

WORDPRESS: 0