HomeSport

Rio 2016. Zdrowotne problemy polskich piłkarzy ręcznych

Rio 2016. Zdrowotne problemy polskich piłkarzy ręcznych

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w niedzielę rozpocznie olimpijskie zmagania meczem z Brazylią. Przed spotkaniem problemy ze zdrowiem ma kilku graczy, w tym jeden z liderów drużyny Michał Jurecki. W czwartek “Dzidziuś” nie trenował razem z zespołem.

Trener Talant Dujszebajew, pytany przez nas, czy Jurecki zdąży wyleczyć się przed rozpoczęciem turnieju odpowiadał wymijająco. – Nie wiem, nie jestem lekarzem – powiedział. Nie chciał też powiedzieć, co dolega jednemu z jego najważniejszych graczy, choć było widać, że martwi się tą sytuacją.

To niestety nie koniec problemów, bo na zdrowie narzekają też Przemysław Krajewski i Piotr Chrapkowski. Ten drugi w czwartek jednak normalnie trenował. Z zespołem na pełnych obrotach ćwiczy Mariusz Jurkiewicz, który może zagrać w Rio de Janeiro, gdyby trener musiał wymienić któregoś zawodnika z powodu kontuzji.

Polacy w czwartek po raz pierwszy trenowali w Arenie Przyszłości, gdzie odbędzie się turniej. W trakcie zajęć organizatorzy przygotowywali jeszcze halę do meczów, naklejając m.in. na ściany napisy “Rio 2016”. Pierwszy mecz biało-czerwoni rozegrają w niedzielę o godz. 21.40 polskiego czasu z Brazylią.

Paweł Hochstim, Fot. Andrzej Szkocki

COMMENTS