HomeFloryda

Richard Corcoran – Uczniowie na Florydzie nadal mogą liczyć na dofinansowania zdalnych zajęć

Richard Corcoran – Uczniowie na Florydzie nadal mogą liczyć na dofinansowania zdalnych zajęć

Przedstawiciele komisji ds. edukacji i szkolnictwa na Florydzie zapowiadają, że dofinansowania zdalnej nauki nadal będzie dostępne w przyszłym roku.

 

Rochard Corcoran, komisarz ds. edukacji na Florydzie zapowiedział w środę, że trwają właśnie prace nad odpowiednią ustawą, która przedłuży dotychczasowe dofinansowania na rok 2021.

“Pracujemy po kolei nad dystryktami.” –mówi Corcoran – “Zapewniamy was, tak samo jak miało to miesjce ostatnim razem, zarządzona zostanie odpowiednia ustawa wsparta przez każdego zainteresowanego.”

Dotychczasową ustawę wdrożono 6 lipca. Zapewnia ona dystryktom na Florydzie dofinansowanie dla tych uczniów, którzy muszą uczyć się zdalnie. Niestety wygaśnie ona niedługo, wraz z końcem jesiennego semestru 2020.

Corcoran dodaje, że rozmawiał wielokrotnie, w ciągu ostatnich kilku tygodni, z przedstawicielami szkolnych dystryktów. Dowiedział się dzięki nim, czego szkoły potrzebują, aby zapewnić młodzieży i dzieciom jak najlepszą edukację podczas pandemii COVID-19.

“Myślę, że ustawa ta będzie dużo lepsza, w oparciu o 90-100 pierwszych dni szkolnych. Co możemy zrobić, żeby była jeszcze lepsza?” – zadaje na koniec pytanie komisarz ds. edukacji.

 

 

 

PS

COMMENTS