-2.5 C
Chicago
piątek, 23 lutego, 2024

Rewolucja w prawie drogowym. Pojedziesz bez prawa jazdy, a auto zarejestruje sprzedawca

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawo jazdy będzie można zostawić w domu, to efekt nowelizacji prawa drogowego, które mówi, że „prawko” przenosi się do świata online. Z tej opcji skorzystać będzie mógł każdy, kto posiada polskie prawo jazdy w czasie kontroli drogowej na terytorium naszego kraju. Nie jest to jedyna zmiana czekająca na kierowców. Zmieniają się również zasady rejestracji samochodu.

 

Nowelizacja kodeksu drogowego przyniesie inny niż do tej pory obraz kontroli drogowej. Prawo jazdy będzie można zostawić w domu i plastikowego dokumentu nie trzeba będzie okazywać funkcjonariuszowi dokonującymi kontroli. Z takiej możliwości będą mogli skorzystać:

 

 

  • ci, którzy posiadają polskie prawo jazdy,

 

  • zostali zatrzymani na kontroli na terenie Polski.

 

 

Policja sprawdzi, czy kierowca posiada uprawnienia za pośrednictwem systemu centralnej ewidencji kierowców. Ma to przynieść przede wszystkim oszczędność czasu i uprościć procedurę kontroli drogowej.

 

Będzie to możliwe dzięki temu, że policjanci zyskali dostęp do danych o uprawnieniach kierowcy i motorniczego. Informację o zwolnieniu z obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy Minister Cyfryzacji ogłosi z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Taki komunikat zostanie opublikowany m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

To nie koniec zmian, które czekają kierowców. Nowelizacja przepisów przyniesie również uproszczenie następujących procedur:

 

 

  • w chwili, gdy w dowodzie rejestracyjnym zabraknie miejsc na kolejne badania techniczne nie trzeba będzie go już wymieniać,

 

  • zniesiony zostanie obowiązek wydawania karty pojazdu i nalepki kontrolnej,

 

  • zachować będzie można dotychczasowe tablice rejestracyjne,

 

 • dealer będzie mógł zarejestrować nowy pojazd – wniosek o rejestrację samochodu elektronicznie będzie mógł złożyć salon sprzedaży.

 

TK aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520