9.6 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Republikanie złożyli pozew przeciw gubernatorowi Illinois

Popularne

Partia republikańska Illinois złożyła pozew przeciw gubernatorowi J.B. Pritzkerowi. Politycy chcą zniesienia ograniczenia zgromadzeń do 10 osób, obowiązującego zgodnie z zasadami trzeciego etapu otwierania stanu po pandemii koronawirusa.

 

Pozew złożono w sądzie okręgowym w Chicago. Zaznaczono w nim, że restrykcje dotyczące zgromadzeń naruszają pierwszą poprawkę amerykańskiej konstytucji. Republikanie chcą, by Pritzker zwolnił z tego nakazu partie polityczne i umożliwił im zebrania przed listopadowymi wyborami powszechnymi. „W kościołach mogą gromadzić się większe grupy. W ostatnich protestach przeciw brutalności policji też uczestniczyły setki a nawet tysiące osób. W tych przypadkach ograniczenie zebrań do 10 osób nie obowiązuje. Dlaczego więc ma być egzekwowane w przypadku zebrań partyjnych?” –   pytają Republikanie.

W minioną sobotę republikańska partia Illinois przeprowadziła wirtualną konwencję. Republikanie już wcześniej skrytykowali Demokratę, J.B. Pritzkera za udział 8 czerwca w proteście w Matteson, zorganizowanym po śmierci George’a Floyda. Gubernator stwierdził, że nie ma zamiaru uciekać od zajęcia jednoznacznego stanowiska w sprawie reformy policji, której domagają się ludzie podczas protestów odbywających się w całych Stanach Zjednoczonych.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane