1.7 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Reprezentacja Polski wygrała z Argentyną 3:1

Reprezentacja Polski wygrała z Argentyną 3:1 w meczu trzeciej kolejki Pucharu Świata. Biało-czerwoni w Japonii nie stracili jeszcze punktu.

– To będzie bardzo trudny mecz, bo Argentyna gra naprawdę bardzo dobrą siatkówkę – ostrzegał szef banku informacji polskiej reprezentacji Oskar Kaczmarczyk. Argentyńczycy przed starciem z Polakami wygrali oba mecze z Iranem i Wenezuelą, a także tuż przed turniejem zwyciężyli 3:0 biało-czerwonych w meczu kontrolnym.

Ale pierwszy set tych obaw nie potwierdzał, bo Argentyńczycy popełniali masę błędów, a Polacy z każdą piłką nabierali pewności siebie. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną as Albicelestes Facundo Conte miał już na swoim koncie dwa nadepnięcia linii trzeciego metra, a Piotr Nowakowski w całej partii zaliczył aż trzy asy serwisowe. Biało-czerwoni nie mieli żadnych problemów, wydawało się, że łatwo osiągną zwycięstwo.

Argentyńczycy mają jednak w swoim składzie kilku naprawdę świetnych graczy, jak choćby Conte, czy rozgrywającego Luciano De Cecco. To oni dwaj, do spółki z wprowadzonym na boisko Luciano Zornettą, wypracowali przewagę w drugim secie. Polacy mieli duży problem z pierwszą akcją, a Fabian Drzyzga nie potrafił gubić bloku, a ponadto bardzo eksploatował w ataku Bartosza Kurka.

Prawdziwy problem zrobił się jednak, gdy w trzecim secie Argentyńczycy wygrywali już 11:6 po asie serwisowym Maximiliano Gauny. Po chwili Gauna minimalnie się pomylił i na zagrywkę poszedł Michał Kubiak. Biało-czerwoni wygrali cztery akcje z rzędu – trzy z nich po zagraniach Rafała Buszka – i wrócili do gry. Przyciśnięci Argentyńczycy zaczęli się gubić, a w końcówce dobił ich jeszcze as Kurka.

Podopieczni legendarnego trenera Julio Velasco zrobili wiele, by nie ponieść pierwszej porażki w turnieju. Choć w czwartej partii przegrywali 2:5 i 9:13 doprowadzili do zaciętej końcówki. Mieli nawet piłkę setową, ale po ataku Rafała Buszka to biało-czerwoni cieszyli się ze zwycięstwa.

Piątek będzie dniem wolnym w turnieju. Kolejne spotkanie w Hamamatsu polski zespół rozegra w sobotę o godz. 5.10 polskiego czasu z Iranem.

Polska – Argentyna 3:1 (25:18, 19:25, 25:21, 27:25)

Polska: Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Kurek, Buszek, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Kłos, Mika, Konarski. Trener: Stephane Antiga.

Argentyna: De Cecco, Palacios, Sole, Conte, Poglajen, Gauna, Garrocq (libero) oraz Ramos, Uriarte, Zornetta, Martina. Trener: Julio Velasco