HomeUSASeattle

Remont opaski brzegowej w Seattle będzie dłuższy i droższy

Remont opaski brzegowej w Seattle będzie dłuższy i droższy

Alaskan Way Seawall, opaska brzegowa w Seattle, nie zostanie wyremontowana ani na czas, ani w zgodzie z określonym budżetem.

Departament Transportu Seattle (SDOT) od miesięcy chwalił się progresem prac i stawiał projekt za wzór tego, jak potrafi sobie radzić z dużymi przedsięwzięciami. Zapowiadano, że remont zakończy się w 2016 roku.

Teraz dyrektor SDOT Scott Kubly przyznał jednak, że departament pomylił się zarówno co do kosztów, jak i czasu potrzebnego na naprawy. – Abyśmy zmieścili się w budżecie, wszystko musiałoby pójść po naszej myśli. I wiecie co? Nie wszystko tak się ułożyło. Istniało ryzyko, które się zmaterializowało – powiedział.

Początkowo na remont zamierzano wydać 290 milionów dolarów, ale suma ta urosła już do 409 milionów. Prace na pewno nie zostaną ukończone przed 2017 rokiem.

Opaska brzegowa w Seattle powstała w 1934 roku. W ostatnich latach z powodu żywiących się drewnem równonogów konstrukcja bardzo ucierpiała, stwarzając poważne zagrożenie. Eksperci podkreślają, że gdyby doszło do dużego trzęsienia ziemi, mogłaby nastąpić katastrofa. Zagrożenie ma zniknąć po ukończeniu remontu.

(mcz)

COMMENTS