Rekordzista w Lubuskiem: 35-latek usłyszał 17 zarzutów za wyłudzanie pożyczek

Rekordzista w Lubuskiem: 35-latek usłyszał 17 zarzutów za wyłudzanie pożyczek

Prokuratura i policjanci z Iłowej zakończyli sprawę przeciwko 35-letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o podszywanie się pod inne osoby i wyłudzanie pożyczek.

Aktem oskarżenia o popełnienie 17 przestępstw została zakończona sprawa prowadzona przez policjantów z Iłowej. Oskarżony jest 35-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żagańskiego, który był już w przeszłości karany i obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Mężczyzna jest podejrzany o to, że w 2016 roku i pod koniec 2015 roku podszywał się pod inne osoby i wyłudzał pożyczki przez internet. Były to kwoty od 400 do 1.600 zł. Jedna pożyczka opiekała na kwotę ponad 8 tys. złotych.

 

W czasie prowadzonego postępowania mundurowi zebrali materiał, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 17 zarzutów związanych z wyłudzeniem pożyczek i podszywaniem się pod inne osoby. Ustalono, że w sprawie poszkodowanych zostało dziewięć firm pożyczkowych i trzy osoby z powiatu Żagańskiego. Straty związane z przestępczą działalnością podejrzanego to prawie 25 tys. złotych. Prokuratura rejonowa w Żaganiu materiały w tej sprawie skierowała już do sądu. 35-latek był w przeszłości karany i obecnie odbywa karę więzienia w innej sprawie.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0