19.4 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Rekordowa frekwencja w historii Ekstraklasy (zdjęcia)

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W minionym sezonie Ekstraklasy na trybunach pojawiła się rekordowa łączna liczba kibiców. Z oficjalnych statystyk wynika, że mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce odwiedziło prawie 2,7 miliona fanów.

– Według danych zarządcy rozgrywek, trybuny Ekstraklasy odwiedziło dokładnie 2 690 556. To wynik rekordowy w historii rozgrywek pod egidą Ekstraklasy S.A.
– Średnio każdy z meczów zakończonej w niedzielę edycji obejrzało 9 121 widzów, co również stanowi najlepsze osiągnięcie w historii Ekstraklasy S.A.
– W samym 2016 roku przeciętnie jedno spotkanie gromadziło zaś nawet 10 002 ludzi! Dzięki tym liczbom przyrost w stosunku do poprzedniego sezonu wyniósł 9,19%.
– Przed dwudziestoma meczami wyczerpana została pełna pula biletów. Rekordzistką okazała się tutaj Legia. Przy Łazienkowskiej aż siedem spotkań cieszyło się stuprocentowym zainteresowaniem.
– Po trzy takie wyniki zanotowały Termalica Bruk-Bet oraz Podbeskidzie, dwa – Ruch, po razie zaś Pogoń, Górnik Zabrze, Jagiellonia, Piast i Lech.
– Właśnie pojedynek Kolejorza z Legią w 28. kolejce na INEA Stadionie otwiera listę meczów z najwyższą frekwencją w tym sezonie. Przy Bułgarskiej zasiadło wtedy łącznie 41 567 kibiców.

TS/msz (AIP), foto Szymon Starnawski

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520