9.6 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Rekord prędkości. Rekord Bugatti Chiron pobity! Oto nowy rekordzista

Popularne

Rekordowy przejazd Bugatti Chiron z września 2019 roku kiedy auto rozpędziło się na niemieckim torze testowym Ehra Lessiennie do 490,48 km/h przetrwał niewiele ponad rok. Tym razem rekord nie należy do Bugatti.

 

Na siedmiomilowym odcinku State Route 160 pod Las Vegas, samochód SSC Tuatara osiągnął średnią z dwóch przejazdów na poziomie 508,73 km/h. Tyle wynosi obecnie rekord prędkości dla samochodów produkcyjnych. Trzeba przypomnieć, że zeszłoroczny rekord Bugatti oparty był tylko na jednym przejeździe.

 

Jakie są możliwości nowego rekordzisty? Podczas drugiego przejazdu kierowca rozpędził samochód aż do 532,93 km/h! Przepisy wymagają, żeby prędkość była średnią najwyższego z wyników osiągniętych podczas przejazdu w obie strony. Ma to na celu wyeliminować np. wpływ wiatru.

 

Sercem amerykańskiego hipersamochodu jest silnik V8 o pojemności 5,9 litra, który generuje 1750 KM po zatankowaniu benzyny E85, a napędzany paliwem 91-oktanowym dostarcza ok. 1350 KM. Moc trafia do 7-biegowej, skomputeryzowanej, manualnej skrzyni biegów.

 

 

 

Mariusz Michalak  aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane