15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Rekord w Katowicach – ponad 1000 wypożyczeń miejskich rowerów w weekend

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

1000 wynajmów w dwa dni – za nami najlepszy weekend projektu „City by bike” w Katowicach, w ramach którego rowerowy miejskie Nextbike możemy wypożyczać z 11 automatycznych stacji rowerowych.

– 493 wynajmy w sobotę i 524 wynajmy w niedzielę (każdy rower wypożyczany średnio 6 razy w ciągu dnia), czyli łącznie 1 017 wypożyczeń miało miejsce w  ostatni weekend w Katowicach – wyliczają przedstawiciele projektu City by bike w Katowicach. To właśnie w ramach tego projektu w Katowicach działa 11 automatycznych stacji rowerowych, przy których wypożyczymy jednoślady firmy Nextbike. Dla porównania, podczas dziesięciu pierwszych dni bieżącego sezonu, operator systemu – Nextbike Polska, odnotował w katowickich stacjach 2158 wypożyczeń, z kolei przez cały ubiegły sezon – od końca kwietnia do początku października 2015 -7571.

Przypomnijmy, w Katowicach działa już 11 stacji rowerowych, przy których odnajdziemy 88 jednośladów. Wypożyczalnie znajdują się przy rynku, ulicy Mariackiej, w strefie kultury, przy Bibliotece Śląskiej, placu Sejmu Śląskiego, parku Kościuszki, trzy są na osiedlu Tysiąclecia, jedna w Dolinie Trzech Stawów, a najnowsza, uruchomiona 19 maja, przy Górnośląskim Parku Przemysłowym przy ul. Konduktorskiej. Katowicka sieć to obecnie jeden z jedenastu systemów, obsługiwanych przez firmę Nextbike Polska w całym kraju. – Wszystkie są kompatybilne, co oznacza, że użytkownik zarejestrowany w „City by bike” może korzystać z wypożyczalni w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Poznaniu, Opolu, Grodzisku Mazowiecki, Konstancinie-Jeziornie, Juchnowcu Kościelnym, a wkrótce także w Szczecinie – bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności – dodają przedstawiciele Nextbike.

TS/aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520