HomePOLSKA

Rekonstrukcja rządu. Dziś spotkanie kierownictwa PiS

Rekonstrukcja rządu. Dziś spotkanie kierownictwa PiS

Dziś odbędzie się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem rozmów będzie rekonstrukcja rządu. Władze PiS podsumują również kampanię prezydencką oraz omówią plany działań partii na najbliższe miesiące.

W spotkaniu wezmą udział między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński, wiceprezesi Joachim Brudziński i Beata Szydło, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz szef komitetu wykonawczego Krzysztof Sobolewski.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej. Rozpocznie się o godzinie 13:30.

 

*

 

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że rekonstrukcja rządu ma na celu zwiększenie skuteczności działań gabinetu. Gość Programu 1 Polskiego Radia wskazywał, że o zmianach w rządzie będą rozmawiać dziś członkowie prezydium Komitetu Politycznego PiS.
Minister Dworczyk powiedział, że trwają analizy możliwości połączenia niektórych resortów. “Chodzi o przełamywanie tak zwanej “Polski resortowej”, czyli tego, że niektóre resorty potrafią czasem działań jak udzielne księstwa. Dużo udało się już w tej sprawie zrobić, ale chcemy, aby rząd był jeszcze skuteczniejszy” – powiedział Michał Dworczyk. Dodał, że rozmowy o zmianach w rządzie trwają zarówno wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, jak i z partnerami koalicyjnymi.
Michał Dworczyk powiedział, że możliwe jest zmniejszenie liczby ministerstw, a w konsekwencji zmiany personalne w Radzie Ministrów.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR1/d mk/w zr

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Fabisiak/i jf/w zr

COMMENTS