14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Reforma oświaty odroczona o rok?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rząd nie wycofa się z reformy oświatowej. Planuje wprowadzić ją za rok. Prawdopodobnie decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów.

Rząd Beaty Szydło nie wycofa się z planowanej reformy oświatowej, ale planuje wdrożyć ją dopiero w 2018 roku. Posłowie PiS, którzy są przeciwko szybkiej likwidacji gimnazjów, spotkali się z prezesem Prawa i Sprawiedliwość Jarosławem Kaczyńskim i namawiali go do wdrożenia zmian za 2 lata – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Wszystko wskazuje na to, że Rada Ministrów przesunie reformę o rok.

Według dziennika minister edukacji Anna Zalewska nie chce słyszeć o przesunięciu reformy. Podkreśla, że w 2018 roku będą wybory samorządowe i lokalna opozycja będzie grała w kampanii zwolnieniami nauczycieli i zmianami w oświacie.

Reforma miałaby zostać przesunięta między innymi z powodu braków odpowiednich aktów wykonawczych do nowej ustawy.

Magdalena Kaszulanis rzeczniczka prasowa Związku Nauczycielska Polskiego powiedziała w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press, że słyszała o pomyśle przesunięcia reformy o rok. Przypomniała, że związek jest przeciwny likwidacji gimnazjów. Tłumaczyła, że najpewniej autorzy projektu wzięli pod uwagę krytyczne opinie wśród nauczycieli, rodziców, którzy nie chcą likwidacji gimnazjów. – Być może rząd zderzył się w końcu z rzeczywistością i zrozumiał, że nie da się przygotować tak dużej reformy, m.in. w tak krótkim czasie- powiedziała.

Kaszulanis powiedziała, że powinny być przeprowadzone debaty z nauczycielami na temat poprawy systemu oświaty, rozwiązania problemów. Tłumaczyła, że gimnazjach powinien być większy dostęp do opieki psychologicznej. A wszystko po to by zlikwidować problemy wychowawcze w tym trudnym wieku. – Możemy zlikwidować gimnazja, ale nie zlikwidujemy gimnazjalistów – powiedziała.

Według rzeczniczki likwidacja gimnazjów doprowadzi do zwolnień nauczycieli. Tłumaczyła w rozmowie z AIP, że ZNP jest za wprowadzeniem 4-letnich liceów. To by znaczyło, że zgodnie z pomysłem związku, nauka zostałaby wydłużona o rok.

Martyna Chmielewska AIP, Fot. Paweł Relikowski

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520