7 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Redukcja liczebności wojsk lądowych USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W ciągu najbliższych dwóch lata liczebność amerykańskich sił lądowych zostanie zmniejszona o 40 tysięcy żołnierzy. Jeszcze w tym tygodniu Pentagon przedstawi szczegółowe plany w tej sprawie.
Zapowiedziana redukcja to kolejny etap ogłoszonego przed dwoma laty planu zmniejszenia liczebności sił lądowych Stanów Zjednoczonych o 80 tysięcy. Po jego zrealizowaniu w 2017 roku amerykańskie wojska lądowe będą liczyć
450 tysięcy żołnierzy – o 120 tysięcy mniej niż w szczytowym okresie wojen w Iraku i Afganistanie. Obecnie w obu tych krajach służy mniej niż 15 tysięcy Amerykanów.
Głównym powodem redukcji są ograniczenia budżetowe. Dotkną one niemal wszystkich jednostek w kraju i za granicą. Dodatkowo pracę straci 17 tysięcy cywilów.


Mimo to, amerykańskie siły zbrojne pozostają najpotężniejsze na świecie. Budżet obronny USA wynosi prawie 600 miliardów. Amerykanie wydają na wojsko czterokrotnie więcej niż Chiny i ośmiokrotnie więcej niż Rosja.
Liczebność sił zbrojnych USA, na które składają się siły lądowe, marynarka wojenna, wojska powietrzno-desantowe i lotnictwo wynosi łącznie 1,4 miliona żołnierzy i ponad milion rezerwistów.

 

IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/jj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520