2.9 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Real z rekordem, Ronaldo ze złotą piłką

Real Madryt jest niepokonany od 39 spotkań i pewnie dąży do pobicia rekordów Barcelony i Juventusu. Nie popisali się piłkarze Liverpoolu, którzy tylko bezbramkowo zremisowali z czwartoligowym Plymouth.

Od zwycięstwa 5:0 piłkarze Realu Madryt wznowili ligowe zmagania w 2017 roku. Tym razem podopieczni Zinedine Zidane’a nie dali złudzeń Granadzie. Dla przyjezdnych sobotni mecz zakończył się po trzydziestu minutach. Tyle wystarczyło, by Królewscy rozwiązali worek z bramkami. Strzelaninę na Estadio Santiago Bernabeu rozpoczął Isco. Kilka minut później swoje dziesiąte trafienie w jedenastym spotkaniu przeciwko Granadzie zaliczył Karim Benzema.

Kolejne bramki piłkarze Zidane’a zdobywali z dziecinną łatwością. Swoje trzy grosze dołożył również Cristiano Ronaldo, który przed meczem oficjalnie odebrał Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza 2016 roku. – Graliśmy z bardzo defensywną drużyną, dlatego ważne było szybkie strzelenie gola, co ułatwiło nam zadanie. Jestem zadowolony, bo odnieśliśmy kolejne zwycięstwo, a to, co robią zawodnicy nie jest takie łatwe. Musimy dalej iść do przodu, ponieważ przed nami ciągle długa droga – podsumował spotkanie trener Królewskich.

Efektowne zwycięstwo cieszy podwójnie. Raz, że dzięki trzem punktom „Los Blancos” uciekają konkurencji w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, a dwa, że udało się wyrównać rekord odwiecznego rywala – Barcelony. 39 meczów bez porażki. Takim bilansem mogli szczycić się piłkarze „Dumy Katalonii” w latach 2015-2016. Wtedy ich zwycięski marsz przerwał właśnie Real Madryt, wygrywając na Camp Nou 2:1. Po raz ostatni Real przegrał w ćwierćfinałowym starciu Ligi Mistrzów z Wolfsburgiem w kwietniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu triumfatorzy ostatniej edycji Champions League są niepokonani.

Więcej, bo aż 43 mecze z rzędu bez porażki ma na swoim koncie tylko Juventus prowadzony przez Antonio Conte. W latach 2011-2012 piłkarze obecnego trenera Chelsea Londyn nie przegrali w43 meczach z rzędu. Z walki o mistrzostwo Hiszpanii nie rezygnuje Atletico Madryt. Po tym, jak trener Diego Simeone potwierdził, że przynajmniej do końca następnego sezonu zostanie w Madrycie na Estadio Vicente Calderon przynajmniej na chwilę zapomniano o problemach, z jakimi boryka się klub w obecnej kampanii La Liga.

– Przez świąteczną przerwę odciąłem się od wszystkiego. Spędzałem miło czas z rodziną i dziećmi, nie oglądałem telewizji, ani nie słuchałem radia. Wróciłem ze zdwojoną siłą, a także entuzjazmem na sezon. – stwierdził przed meczem Simeone. Na razie piłkarzy Atletico czekała wizyta w Eibar. W meczu nie brakowało kontrowersji. Gospodarze od początku rzucili się na rywala, a „Los Colchoneros” nie byli sobą. Dopiero w drugiej połowie zaczęli dochodzić do głosu. Dośrodkowanie z lewej strony Filipe Luisa na bramkę zamienił Saul Niguez. Wynik meczu ustalił Antoine Griezman.