8.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Real Madryt drugim półfinalistą Ligi Mistrzów!

Piłkarze Realu Madryt awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym „Królewscy” wygrali przed własną publicznością z Bayernem Monachium 4:2 po dogrywce, choć po 90 minutach przegrywali 1:2.

Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Cristiano Ronaldo, a jedną Marco Asensio. Pierwszego gola dla Bayernu zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski. Druga bramka dla mistrzów Niemiec padła po samobójczym trafieniu Sergio Ramosa. Kapitan reprezentacji Polski zszedł z boiska w 87. minucie. Wtedy już monachijczycy grali w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartką – za drugą żółtą – ukarany został Arturo Vidal.
Tydzień temu w Monachium Real wygrał 2:1.

W półfinale jest także drugi madrycki klub – Atletico. Podopieczni trenera Diego Simeone zremisowali na wyjeździe z Leicester City 1:1. Pierwszy mecz w Madrycie wygrało Atletico 1:0.