13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

PO reaguje na publikację tygodnika „Sieci” w sprawie domniemanych oszustw na szkodę Polskiej Grupy Zbojeniowej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Platforma Obywatelska chce zwołania komisji obrony w sprawie sytuacji w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Politycy PO powołali się na publikację tygodnika „Sieci”. Dziennikarze napisali, że pod koniec ubiegłego roku Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło zawiadomienie do prokuratury w związku z umowami, które w 2016 roku podpisywał zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

O tym, że PO chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komisji obrony poinformował podczas konferencji prasowej poseł Cezary Tomczyk. Jak mówił, PO chce, aby w posiedzeniu wziął udział minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, który miałby udzielić informacji na temat audytu przeprowadzonego w PGZ oraz prokurator generalny Zbigniew Ziobro, by „opowiedział o sprawach, które toczą się w prokuraturze”.
Wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz z PiS-u odpowiada, że każda formacja może wnieść o zwołanie tematycznego posiedzenia komisji. Dodał, że resort obrony nie ma nic do ukrycia, jeśli chodzi o Polską Grupę Zbrojeniową. Jego zdaniem, jeśli komisja zajmie się Grupą, informacja byłaby interesująca, gdyby „mogła być przekazana od momentu powstania Polskiej Grupy Zbrojeniowej”.
Dziennikarze tygodnika „Sieci” opisali między innymi sprawę niejasnych wydatków na szkolenia i reklamę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, w którą miał być zamieszany były rzecznik MON-u Bartłomiej Misiewicz i jego znajomi.
Bartłomiej Misiewicz odniósł się wczoraj na Twittrze do treści artykułu. „W związku ze szkalującymi mnie treściami (…) informuję, że przedstawiony opis ma się nijak do rzeczywistości, a więc autorzy tego paszkwilu muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi” – napisał były rzecznik.

IAR/Naukowicz/jj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520