HomeKultura

Raper KęKę zawiódł wielu swoich fanów

Raper KęKę zawiódł wielu swoich fanów

14 sierpnia w Warszawie miał odbyć się (i być może się odbędzie) koncert upamiętniający 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Na imprezie pod tytułem Wolny Świat pojawić się mieli tacy artyści jak KęKę, Maleo Reggae Rockers oraz Luxtorpeda.

Organizatorzy koncertu do koncertowego line-upu dopisali węgierski zespół Hungarica, zespół, który – jak donosi “niezawodna” Gazeta Wyborcza – występował na wiecach nacjonalistycznej, węgierskiej partii Jobbik.

Z imprezy zrezygnowali Maleo Reggae Rockers, Luxtorpeda i KęKę. Ten ostatni napisał dłuższe uzasadnienie swojej decyzji – reakcja fanów była różna, pojawiły się głosu sprzeciwu.

Raper w drugim oświadczeniem napisał, że również nie zagrałby na festiwalu promującym wartości radykalnie lewicowe czy komunistyczne, bowiem nie chce być kojarzony z żadnym politycznym nurtem.

Niedawno inny raper Taco Hamingway dość mocno opowiedział się po jednej stronie sporu politycznego, mocno uderzając w PiS (promując znak: ***** *** , co oznaczać ma jeb*ć PiS) i wyśmiewając wartości patriotyczne. Czy KęKę na znak protestu nigdy nie zagra już u boku tego rapera…?

 

 

 

COMMENTS