Ranking stanów wydających najwięcej na edukację. Illinois na 14. miejscu

Ranking stanów wydających najwięcej na edukację. Illinois na 14. miejscu

W wielu stanach trwają strajki nauczycieli domagających się podwyżki płacy i większego nakładu na edukację. Biuro zajmujące się spisem ludności (U.S. Census Bureau) opublikowało raport na temat finansowania szkół w USA w 2016 roku. Na publiczną edukację wydano 587 miliardów dolarów o 3.3 proc. więcej niż w 2015.

 

Do amerykańskich szkół publicznych zapisanych było w 2015 ponad 48 milionów uczniów. Na jednego wydano w granicach 11 tysięcy dolarów czyli o 3.2 procent więcej niż w 2015 roku. Najwięcej na edukację przeznaczył stany Nowy Jork ponad 61 miliardów dolarów, Dystrykt Kolumbii a także Connecticut, New Jersey i Vermont. Z kolei najmniej na ten cel wydały władze Utah ponad 4 miliardy dolarów oraz Idaho i Arizony. Illinois w tym zestawieniu znalazło się na 14. miejscu i na szkoły wydało ponad 29 miliardów dolarów. Na jednego ucznia przeciętnie przeznaczono 14 tysięcy dolarów o 3.1 proc. więcej niż w 2015 roku. Średnia pensja nauczyciela w naszym stanie to 61 tysięcy dolarów rocznie.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0