HomeKultura

Rammstein w Chorzowie na Stadionie Śląskim

Rammstein w Chorzowie na Stadionie Śląskim

Rammstein w Chorzowie już dzisiaj w środę. Niemiecki zespół industrial metalowy Rammstein przyjeżdża na Śląsk – to pierwsza wizyta grupy na Stadionie Śląskim.

 

Koncert odbędzie się w ramach trasy Europe Stadium Tour promującej nowy album grupy, która wystartuje w maju 2019. Do Chorzowa przyjadą tysiące fanów z całej Polski i z wielu krajów Europy. Będą utrudnienia w ruchu i zmiany kursów komunikacji miejskiej.

 

Policja śląska prosi, żeby w związku z ograniczeniem liczby miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu w miarę możliwości korzystać z komunikacji miejskiej.

 

Zostanie uruchomionych wiele nowych linii, a dotychczas kursujące zwiększą częstotliwość kursowania. Zaoszczędzi to z pewnością wiele czasu i nerwów związanych najpierw z poszukiwaniami parkingu, a później z opuszczeniem miejsca koncertu.

 

Należy przypomnieć, że samochody zaparkowane w niewłaściwy sposób, szczególnie blokujące przejazd, będą na bieżąco odholowywane na koszt właściciela. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ewentualnego dojazdu na miejsce pojazdów służb ratunkowych.

 

W środę będą obowiązywać tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.

 

 

  • od godz. 07.00 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki. Po lewej stronie ul. Parkowej, jadąc od ul. Katowickiej, na odcinku od ronda do ul. Kościuszki, do godz. 02.00 będzie można parkować pojazdy na tzw. jodełkę

 

  • od godziny 16.30 wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową;

 

 

Przywrócenie docelowej organizacji ruchu planowane jest 25.07.2019 r. ok godz. 2.00.

 

 

  • Linia nr 0 – uruchomienie dodatkowych kursów wraz zapewnieniem taboru o zwiększonej pojemności. Tramwaje tej linii kursować będą na trasie „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA),

 

  • Linia nr: 6 i 11 – uruchomienie dodatkowych kursów wraz z zapewnieniem taboru o zwiększonej pojemności,

 

  • Linia nr 9 – wydłużenie dwóch kursów przed i po koncercie w rejon Stadionu Śląskiego zapewniając bezpośredni przejazd m.in. do miasta Świętochłowice,

 

  • Linia nr 19 – uruchomienie dodatkowych kursów przed i po koncercie, z zawieszeniem kursowania pomiędzy godzinami 20:00-23:00. We wskazanych godzinach funkcję linii nr 19 będzie pełnić linia tramwajowa nr 6, która kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością.

 

 

Zmiany w komunikacji autobusowej:

 

 

  • Autobusy linii nr 820, 830 i 840 od godziny 15:00 będą dodatkowo obsługiwać przystanek Chorzów AKS. Ponadto uruchomione zostaną dodatkowe kursy przed i po koncercie,

 

  • Autobusy linii 7, 7N, 23, 109, 673, 674 kursujące z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia będą kierowane trasą objazdowa, tj. autobusy tych linii po obsłudze przystanku „Dąb Kościół” skierowane zostaną ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku „Osiedle Tysiąclecia ZOO”.

 

 

 

MP aipCOMMENTS