HomeSport

Rajd Dakar 2019. Giemza: To nigdy nie jest ten sam wyścig

Rajd Dakar 2019. Giemza: To nigdy nie jest ten sam wyścig

Najbliższa odsłona Rajdu Dakar rozpocznie się 6 stycznia przyszłego roku. Start i metę rywalizacji przewidziano w stolicy Peru, Limie.

W rajdzie udział weźmie ponad 500 zawodników, którzy będą mieli do pokonania ponad 5500 kilometrów. Na liście startowej znalazło się 11 Polaków.
Maciej Giemza wystartuje w rywalizacji motocyklistów.
“To nigdy nie jest ten sam wyścig, a w tym roku będzie bardzo różnił się od poprzednich edycji. Po pierwsze we względu na to, że przebiegał będzie tylko przez jeden kraj – przez Peru. Trasa będzie przebiegać przez 70% po drogach piaszczystych, więc to też jest nowość. Zazwyczaj te wydmy, albo piaszczyste odcinki stanowiły około 20-30% rajdu. Na pewno rajd będzie bardzo intensywny i organizator postara się, żeby, pomimo krótszego dystansy, zawodnicy, jak i sprzęt odczuli ten rajd bardzo mocno.” – tłumaczy Giemza.
Kierowca Orlen Teamu podkreśla, że podczas rajdu w bardzo pomaga mu trener Jacek Czachor. “Na pewno nie ma między nami dużych tarć. Mam świadomość tego jak bardzo doświadczonym i świetnym zawodnikiem jest Jacek [Czachor – red.]. Był na bodajże 15. Dakarach w swoim życiu zarówno na motocyklu, jak i samochodem. Trudno znaleźć w Polsce osobę, która ma tak niesamowitą wiedzę na temat tego rajdu. Współpraca przebiega naprawdę gładko. Jacek przekazuje mi swoje rady, ja te rady analizuje i wprowadzam je w życie. Czasami tak jak mówi to Jacek, czasami wprowadzam swoje poprawki. Funkcjonuje to od prawie dwóch lat bardzo dobrze.”
Celem Giemzy w rajdzie Dakar 2019 będzie poprawa w stosunku do poprzedniej edycji. “Mam już zaliczony rajd Dakar w edycji 2018, więc na pewno być na mecie to będzie cel numer jeden. Natomiast celem numer dwa będzie lepszy wynik niż w poprzednim rajdzie. Jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, ja dam z siebie wszystko. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po mojej myśli.” – podsumował Giemza.
Zakończenie rajdu Dakar 17 stycznia.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / d / G. Nowaczyk / Kk

COMMENTS