Rajcza: Ojciec miał 3,5 promila alkoholu. Trzymał na rękach półnagiego rocznego synka

Rajcza: Ojciec miał 3,5 promila alkoholu. Trzymał na rękach półnagiego rocznego synka

Policjanci z Rajczy (Śląsk) interweniowali w stosunku do 24-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna mając w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu, na ulicy kłócił się ze swoją również nietrzeźwą partnerką. Na rękach trzymał ich rocznego synka. Chłopczyk ubrany był nieadekwatnie do panującej temperatury. Za narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia zarówno 24-latkowi, jak i jego partnerce grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Jak poinformowała dzisiaj Mirosława Piątek, rzecznik prasowy żywieckiej Komendy Powiatowej Policji, w sobotę około godz. 19.35 dyżurny komisariatu policji w Rajczy otrzymał informację, że na ulicy awanturuje się mężczyzna i kobieta. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam 24-latka, który trzymał na rękach rocznego chłopczyka. Na miejscu obecna była również 18-latka, która była matką dziecka. Cała trójka była ubrana nieadekwatnie do panującej temperatury. Kobieta nie miała butów, a jej synek był praktycznie półnagi.

 

– Policjanci sprawdzili stan trzeźwości rodziców chłopczyka i okazało się, że 24-latek ma w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu, a 18-latka dwa. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy przebadali chłopczyka. Dziecko, na szczęście całe i zdrowe, przekazano pod opiekę rodzinie – dodała Mirosława Piątek. Jego rodzice odpowiedzą za narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi im kara nawet 5 lat więzienia.

 

JAK aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0