HomeCiekawostki

Raj dla retro graczy… Pixel-Mania we Władysławowie otwiera się w czwartek 6 czerwca

Raj dla retro graczy… Pixel-Mania we Władysławowie otwiera się w czwartek 6 czerwca

Raj dla retro graczy – nie zastawiaj się czy istnieje. Juto (6 czerwca) otwierają Pixel-Manię. We Władysławowie (Pub Hanka) zagrać będzie można m.in. w kultowe gry z lat 80. Doneky Kong, Super Mario Bros czy Mortal Kombat. A do tego obejrzymy zabytkowe komputery i konsole.

Pegasus, Pac-Man, Atari, ZX Spectrum, Commodore, Don-key Kong, Space Invaders, Mortal Kombat, Super Mario Bros – jeśli jesteś graczem, nie trzeba tłumaczyć. Jeśli nie – odwiedź Pub Hanka we Władysławowie i Pixel-Manię. Trafisz do retro raju dla komputerowych graczy. Pixel-Mania to wystawa, muzeum i salon gier w jednym. A przede wszystkim efekt pasji kilku osób, które całym sercem kochają stare gry. To ich zbiory znajdziemy w Pubie Hanka (Władysławowo, ul. Starowiejska 1). – Zebraliśmy komputery i konsole oraz automaty z salonów gier produkowane od lat 70 do początku XXI wieku – mówi Maciej Deling z Pubu Hanka.

 

W Hance we Władysławowie poszli krok dalej – postarali się, przynajmniej częściowo oddać klimat i atmosferę salonów gier, które pojawiły się na ulicach powiatu puckiego w latach 90. Dziś większość graczy ma komputery czy konsole w domach, ale wówczas trzeba było iść do „salonu” – czyli np. przerobionego starego wagonu kolejowego lub przyczepy. Tak było w np. w Pucku na ul. Nowej, w miejscu gdzie znajduje się teraz tzw. mały manhattan. Na miejscu wybierałeś (jeśli było przy nim miejsce) któryś z automatów, wrzucałeś monetę i grałeś. Podobnie jest w Pixel-Manii. Np. za kilkadziesiąt groszy zmierzymy się z ikonami gier z lat 80: Donkey Kongiem, Super Mario Bros, czy Space Invaders…

 

Ceny są symboliczne bo pasjonatom chodzi o to, by ich kolekcję obejrzał każdy. I przy okazji samodzielnie spróbował. – Wejść do Pixel-Manii może dosłownie każdy – zachęca Maciej Deling. – Zapraszamy do Pubu Hanka codziennie od godziny 13. Graczy do naszych sprzętów, innych na przykład na naszą smakowitą pizzę. Pixel-Mania we Władysławowie rusza 6 czerwca 2019 o godz. 13 i będzie otwarta minimum do końca wakacji 2019. Wstęp wolny.

 

P. aip

COMMENTS